3 dalykai kurių nežinojote apie smilkalus
-
Smilkalai mūsų pasaulyje gyvuoja nesuskaičiuojamą daugybę metų. Ir visai ne paslaptis, jog žinių apie juos taipogi sukaupta pakankamai daug. Šiandien jie yra neatsiejama ritualų dalis, naudojami savęs paieškose ar siekiant vidinės ramybės. Galima sakyti, kad apie šiuos išskirtinius gaminius žinome tiek, kiek reikėtų žinoti bendrai, tačiau yra trys dalykai, kurie vis dėlto gali būti naujiena ne vienam smilkalų mėgėjui.
Smilkalų deginimo tipai
Kuomet daugelis žmonių galvoja apie smilkalus, akyse iškyla tik vienas jų naudojimo būdas – uždegti su ugnimi ir palikti smilkti, bet visgi tai ne visai vienintelė galimybė atskleisti unikalias smilkalų savybes. Yra du būdai – tiesioginis ir netiesioginis, tad kiekvienas galime pritaikyti sau patį priimtiniausią. O kuo gi skiriasi tiesioginis deginimas nuo netiesioginio?Tiesioginis deginimas – geriausiai žinomas ir, tikriausiai, lengviausiai naudojamas smilkalų deginimo tipas. Smilkalai sujungiami su kitomis degiomis medžiagomis (vandens pagrindu), pavyzdžiui, aliejumi ir naudojant spaudimą bei vandenį yra susukami aplink bambuko šerdį. Į specialų, deginimui skirtą laikiklį įstatyta ir tiesiogine ugnimi (žvake, degtuku, žiebtuvėliu ar kitu degikliu) uždegta tokia lazdelė smilksta lengvai, sklandžiai ir pastoviai, kartu su dūmais sklaidydama aromatą.
Netiesioginis deginimas – tai kuomet smilkalai nėra uždegami. Tiesą sakant, aromato išskleidimas čia jau šiek tiek kitoks. Tokiems smilkalams smilkyti reikalingas atskiras šilumos šaltinis, kuris būtų po smilkalais, pavyzdžiui, karštos žarijos arba kaitrūs pelenai. Kodėl reikalingas būtent toks kaitinimo būdas? Todėl, kad šiam tipui pritaikyti smilkalai yra gerokai žaliaviškesni ir geriausiai aromatas skleidžiasi ne nuo tiesioginės ugnies, bet šilumos. Verta paminėti, kad tokiu būdu religinėse ceremonijose degindavo miras ir natūralius smilkalus (žoleles, šakeles ir t.t.), kuriuose išlikdavo šiek tiek daugiau drėgmės nei aukščiau paminėtuoju atveju.
Smilkalų apsauga nuo vabzdžių
Smilkalai turi ne tik religinę ar ritualinę, bet ir praktiškąją pusę – tai puikūs įvairių vabzdžių „atbaidytojai“. Budistų vienuoliai medituodami lauke visuomet naudoja specialius citrinžolės aromatą skleidžiančius smilkalus (dar kitaip vadinamus „citronella“), kurie apsaugo nuo uodų ar kitų nepageidaujamų vabzdžių, trikdančių meditacinę ramybę. Tad galvodami apie laiką miško sodyboje ar kitame gamtos kampelyje – prisiminkite šį panaudojimo būdą. Taipogi, verta paminėti, kad praktiniais sumetimais naudojami smilkalai ne tik vabzdžiams baidyti, jie puikiai pasitarnauja ir kaip nemalonių kvapų neutralizuotojai. Jeigu namuose ar kitoje patalpoje tvyro nemalonus kvapas – pasmilkykite mėgiamų smilkalų, kurie kaipmat pataisys situaciją.
Smegenų stiprintuvas
Mes be perstojo galvojame. Vos tik nubundame, tuojau pat minčių srautas užlieja smegenis. Ir tai trunka iki tol, kol keliaujame vėl miegoti. Gera žinia tiems, kurie dirba protinį darbą, nes smilkaluose esantys aromatai veikia mūsų smegenis stipriau nei galėjote įsivaizduoti. Kuomet užuodžiate jums malonų aromatą, smegenys automatiškai atsipalaiduoja, atsiranda minčių balansas. Remiantis moksliniais tyrimais (https://www.karger.com/Article/Abstract/209859), išsiaiškinta, kad smilkalai suaktyvina alfa bangas smegenyse, tad padidėja tikimybė mūsų protui atsiskirti nuo kūno.
Svarbiausias dalykas, kurio geriau nepamiršti – tai tinkamas smilkalų aromato pasirinkimas. Atminkite, kad tik malonus kvapas nuteiks jus pozityviai, greičiau atpalaiduos ir visu šimtu procentų pajusite jų privalumus. Taip pat, bet kokie smilkalai turi būti naudojami gerai vėdinamose patalpose ir deginami ar smilkomi tik specialiai tam pritaikytuose induose.
Visą mūsų smilkalų asortimentą rasite čia>>>